NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Włoskie skutery – dlaczego warto je wybrać?

0
Włoskie skutery od dawna cieszą się mianem kultowych – oczywiście nie bez powodu. Ich niepowtarzalny design będący dziełem jednych z najlepszych projektantów na świecie zachwyca miłośników motoryzacji niezmiennie od lat. Na tym oczywiście nie kończą się zalety tych wyjątkowych jednośladów. Czy w skuter rodem z Italii warto zainwestować? Na co zwracać uwagę przy zakupie?
Włoskie skutery i ich największe zalety Włosi są wielkimi miłośnikami motoryzacji, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w powstających w ich kraju skuterach. Wyróżniają się one niezwykle stylowym wyglądem – nie da się ich pomylić z żadnymi innymi skuterami. Są bardzo eleganckie i kojarzą się z klimatem włoskich miast – wąskimi uliczkami, licznymi kawiarniami etc. Już na pierwszy rzut oka doskonale widać, że są one dopracowane w najdrobniejszych detalach – wszystko w nich idealnie ze sobą współgra. Skutery elektryczne rodem z Włoch to jednak nie tylko piękny wygląd, ale również bardzo dobre osiągi. W bogatej ofercie każdy miłośnik włoskich skuterów znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje – zarówno pod względem estetyki, jak i parametrów. Czy opłaca się kupić włoski skuter? Skutery cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób rezygnuje z samochodów i przesiada się właśnie na te jednoślady. Nic w tym dziwnego – znacznie ułatwiają one jazdę po zakorkowanych miejskich ulicach. Są zwinne i nawet w godzinach szczytu świetnie dają sobie radę. Mając do dyspozycji pojazd odznaczający się kompaktowymi rozmiarami, nie trzeba również martwić o miejsce do parkowania, o które w dużych miastach bywa naprawdę trudno. Poza tym skuter kosztuje mniej niż auto i jest tańszy w eksploatacji. Pojazd sygnowany włoską marką na pewno będzie się wyróżniał w miejskiej dżungli. Połączenie dobrych osiągów i włoskiego designu to znakomita propozycja dla każdego pasjonata motoryzacji – nie tylko włoskiej.

Czym się kierować przy wyborze włoskiego skutera?

Decydując się na zakup włoskiego skutera, trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Nie da się rzecz jasna ukryć, że w tym kontekście wygląd ma dla użytkownika niebagatelne znaczenie, niemniej pod względem parametrów skuter powinien odpowiadać indywidualnym potrzebom. Może mieć automatyczną lub manualną skrzynię biegów. Są kierowcy, którzy np. nie wyobrażają sobie jazdy na automacie. Należy też przyjrzeć się silnikowi – chodzi tutaj nie tylko o jego pojemność, ale również o typ. Do wyboru są modele nie tylko elektryczne, ale też z dwu- i czterosuwowymi jednostkami napędowymi. Trzeba ponadto uzyskać informacje na temat kwestii przeniesienia napędu. Liczy się poza tym wielkość skutera. Wiele zależy od warunków, w jakich będzie on używany. Nie wszyscy bowiem kupują taki pojazd z myślą wyłącznie o poruszaniu się po mieście – skuter nadaje się i do jazdy turystycznej. Bezwzględnie kalkuluje się postawić na jakość, którą są w stanie zagwarantować najlepsi producenci, np. Aprilia, Piaggio, Vespa czy NIU. W tym miejscu wypada przypomnieć o tym, że skuter powinien pochodzić od pewnego i sprawdzonego sprzedawcy.

Co to jest układ ABS w samochodzie?

0
W dobie szybkiego rozwoju motoryzacji kierowcy nie wyobrażają sobie podróży autem bez systemu ABS, przede wszystkim w miesiącach zimowych. Nazwany z angielskiego Anti-Lock Breaking System jest elementem układu hamulcowego. Zakładany jest on już w każdym pojeździe, gdyż zapewnia, że ryzyko wpadnięcia w niepohamowany poślizg jest zredukowane. Jak dokładnie działa ten system? Sprawdź, jak wygląda ABS i dowiedz się więcej o swoim aucie.

System ABS — czym jest?

Powszechnie znany model ABS-u zmontowany jest przede wszystkim ze specjalnych części, które nadzorują prędkość obrotową wszystkich kół. Oprócz tego znaczącym komponentem są zawory zmniejszające ciśnienie w każdym obwodzie hamowania. Za regulację czynników odpowiedzialny jest komputer, który angażuje cały system, monitorując aktualne obroty osi. Podczas jazdy bez zatrzymywania kontrolery pobierają odczyt o szybkości samochodu. System wykorzystuje te obliczenia w czasie naciśnięcia pedału hamulca. ABS wykonuje więc autodiagnozę na bieżąco. Dzięki temu jest to bardzo ważny układ zabezpieczający w każdym aucie. W momencie awarii oświetli adekwatną kontrolkę na desce rozdzielczej. Naprawy powinno się za każdym razem wykonywać niezwłocznie, gdyż hamulec bez wspomagania powoduje zagrożenie na drodze.

Na czym polega działanie ABS?

Gdy jedna z osi auta przestaje się obracać, skutkiem jest gwałtowne zmniejszenie kontroli. ABS to system, który zmniejsza niebezpieczeństwo takiego zdarzenia. Imituje on hamowanie impulsowe ze zdecydowanie większą starannością niż kierowca. W konsekwencji sterowność pojazdu jest utrzymana. Mechanizm uruchamia się, gdy jedno z kół zacznie poruszać się z mniejszą prędkością od innych. ABS redukuje wtedy moc hamowania tylko konkretnego obwodu. Kiedy obroty znowu zostają przyspieszone hamulce są silniejsze. Warto sprawdzić, że układ ABS nie wymaga specjalnie opracowanej metody hamowania. Schemat działania jest nieprawdopodobnie prosty. Wystarczy, że w czasie awaryjnego hamowania nadepnie się pedał hamulca do podłogi. Nie powinno się puszczać go do całkowitego zatrzymania pojazdu. Takie działanie jest sygnałem dla systemu, który zagwarantuje większą kontrolę.

Korzyści ABS-u — na co zwrócić uwagę?

System ABS pozwala na silne hamowanie w nagłym trybie bez ryzyka wpadnięcia w niekontrolowany poślizg. Jest to bez wątpienia najważniejszy atut tego wspomagania, który sprawił, że wszystkie pojazdy są bezpieczniejsze. Obowiązek montażu układu ABS wniesiono zarówno w naszym kraju, jak i w całej Unii Europejskiej. Oprócz zmniejszenia prawdopodobieństwa utraty sterowności pojazdu komputer zapewnia także:
  • skrócenie odległości hamowania,
  • utrzymanie stabilnego toru hamowania,
  • wzmocnienie sterowności pojazdu podczas gwałtownego wytracania prędkości.
Warto jednak pamiętać, że sam system nie wniesie kompletnego bezpieczeństwa, jeśli osoba za kółkiem nie będzie przygotowana. Dobra reakcja oraz nienaganny stan techniczny pojazdu to tak samo istotne czynniki. Zniszczone bloczki hamulcowe lub inne komponenty mogą wpłynąć mocno negatywnie na funkcjonowanie ABS. W związku z tym w żadnym przypadku nie powinno się ignorować usterek i systematycznie wymieniać części na nowe. Na portalu Auto-Set dowiesz się jeszcze więcej o swoim aucie i szczegółach jego eksploatacji.

Ile jest warte Twoje auto? Jak sprawdzić wartość rynkową posiadanego pojazdu?

0
Samochód to nie tylko środek lokomocji czy narzędzie pracy, ale również swoista lokata kapitału. Niektóre modele aut cieszą się doskonałą reputacją, co przekłada się na ich wysoką wartość nawet w przypadku starszych modeli, podczas gdy cena innych pojazdów gwałtownie spada niemal wraz z otwarciem drzwi. Jak ocenić wartość rynkową swojego auta?

Internetowe kalkulatory i bazy danych

Wystarczy dostęp do sieci oraz podstawowe informacje na temat samochodu, aby uzyskać wstępną wycenę z darmowych witryn. To zdecydowanie najszybszy sposób na poznanie przybliżonej wartości rynkowej auta, jednakże rozwiązanie to ma swoje oczywiste wady. Wycena przeprowadzana jest zwykle na podstawie kilku najistotniejszych czynników, takich jak marka, model, rok produkcji, rodzaj jednostki napędowej oraz przebieg. Z tego powodu szacunek nie zawsze pokrywa się z rzeczywistą wartością samochodu, gdyż stopień eksploatacji zależy również od sposobu użytkowania auta, a dwa identyczne modele o takim samym przebiegu, mogą się znacznie różnić pod względem stanu technicznego. Aby uzyskać dokładniejszą ocenę można skorzystać z usług profesjonalnych baz danych, takich jak Info-Ekspert czy Eurotax. Witryny te umożliwiają znacznie dokładniejszą ocenę wartości rynkowej samochodu na podstawie m.in. wyposażenia dodatkowego oraz przeszłości konkretnego pojazdu. Profesjonalne bazy danych korzystają z możliwości zidentyfikowania pojazdu za pomocą numeru VIN, a także monitorują notowania sprzedaży pojazdów nawet do 24 lat wstecz. Co więcej, tego typu witryny oferują możliwość wprowadzenia dodatkowych korekt, umożliwiających jeszcze dokładniejszą wycenę. Z tego typu narzędzi korzystają zwykle towarzystwa ubezpieczeniowe, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby również klienci indywidualni uzyskali dostęp do baz danych. Warto mieć w pamięci, że przygotowanie takiej wyceny wiąże się z opłatami, ale nie jest to duży wydatek.

Wynajęcie rzeczoznawcy

Nawet najlepsza baza danych nie będzie w stanie zweryfikować jakości lakieru lub usług blacharskich, jeżeli do wniosku nie zostaną załączone zdjęcia. Jednakże nawet w takiej sytuacji specjalista będzie opierał wycenę o dostępny materiał, bez możliwości obejrzenia zakamarków podwozia lub bagażnika. Jeżeli chcemy uzyskać pełną wycenę, obejmującą dokładne oględziny auta, konieczne może być skorzystanie z usług fachowca. To z pewnością najdroższe rozwiązanie, ale jednocześnie zapewnia możliwość poznania ceny rynkowej z największą dokładnością.

Kontakt ze skupem samochodów

Jeżeli chcemy jednocześnie sprawdzić wartość auta i od razu je sprzedać, najlepiej zdecydować się na współpracę ze skupem samochodów autozmieniarka.pl. Firma oferuje bezpłatną wycenę na podstawie podanych przez klienta informacji, które zostają później zweryfikowane w czasie oględzin rzeczoznawcy. Dzięki temu właścicielowi auta zostaje przedstawiona oferta w oparciu o dane odpowiadające aktualnym trendom na rynku.

czy auto sportowe typu hatchback może być autem rodzinnym?

0
Dziś samochody sportowe typu hatchback to jeden z najpopularniejszych typów aut. Są one cenione za swoją wszechstronność i funkcjonalność. Jednak pytanie, które od dawna nurtuje wielu kierowców, brzmi: czy auto sportowe typu hatchback może być wykorzystywane jako auto rodzinne? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i przyjrzeć się bliżej temu, czy auto sportowe typu hatchback rzeczywiście może być autem rodzinnym. Podstawową zaletą samochodów sportowych typu hatchback jest ich wszechstronność. Są one zazwyczaj mniejsze niż normalne samochody rodzinne, co czyni je idealnymi do jazdy po mieście. Mają one zazwyczaj wyższy współczynnik mocy, co pozwala na szybszą i bardziej dynamiczną jazdę. Ponadto, są one zwykle wyposażone w wygodne siedzenia i inne udogodnienia, które czynią je bardziej komfortowymi w porównaniu do innych typów aut. Jeśli chodzi o wykorzystanie samochodu sportowego typu hatchback jako auta rodzinnego, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, trzeba sprawdzić, czy samochód ma odpowiednie przestrzenie, aby pomieścić wszystkich członków rodziny. Jeśli jest to samochód dwuosobowy, może okazać się, że jest zbyt mały, aby pomieścić wszystkich członków rodziny. Po drugie, trzeba sprawdzić, czy samochód jest wyposażony w odpowiednie udogodnienia, które sprawią, że podróż będzie bardziej komfortowa. Na przykład, może to być klimatyzacja, która przyda się podczas dłuższych podróży. Podsumowując, samochody sportowe typu hatchback mogą być wykorzystywane jako auta rodzinne. Jednak przed ich zakupem należy dokładnie sprawdzić, czy mają odpowiednie przestrzenie i udogodnienia, aby pomieścić wszystkich członków rodziny. Jeśli będą spełnione wszystkie wymagania, auto sportowe typu hatchback będzie idealnym wyborem dla rodziny i zapewni wszystkim wygodną i bezpieczną podróż.

Jakie cechy powinno mieć dobre auto sportowe?

0
Dobre auto sportowe to coś więcej niż tylko kolejny samochód. To połączenie najnowocześniejszych technologii, wysoce wytrzymałej budowy i mnóstwa możliwości dostosowania do wymagań kierowcy. Nie każdy auto sportowe jest jednakowo skonstruowane, dlatego też ważne jest, aby zrozumieć, czym wyróżniają się tego typu samochody. W tym artykule postaramy się przybliżyć, jakie cechy powinny mieć dobre auto sportowe, aby zapewnić najlepsze doświadczenia z jazdy. Właściwości jezdne Przede wszystkim, najważniejszą cechą dobrego auta sportowego jest jego szerokie zastosowanie. To oznacza, że musi on być w stanie dostosować się do różnych warunków i tras. Dlatego powinieneś szukać auta, które ma wszechstronne właściwości jezdne, abyś mógł cieszyć się jazdą na różnych powierzchniach, od szybkich autostrad po zakręcone zakręty. Kolejną ważną cechą jest osiągi. Oczywiście, wybierając samochód sportowy, chcesz mieć pewność, że będzie on wystarczająco szybki. Powinieneś ocenić moc, osiągi i wytrzymałość silnika, aby wiedzieć, jak szybko auto może się rozpędzić. Wygoda Dobry samochód sportowy powinien być również wygodny. Zwracaj uwagę na systemy komfortu, takie jak fotele, systemy audio i klimatyzację, abyś mógł cieszyć się wygodą podczas jazdy. Wygląd Kolejną ważną cechą jest wygląd. Dobry samochód sportowy powinien być zarówno piękny, jak i nowoczesny, abyś mógł się wyróżniać z tłumu. Sprawdź linię samochodu, kolory i ogólną estetykę, aby wybrać coś, co wygląda jak coś wyjątkowego. Bezpieczeństwo Ostatnią, ale nie mniej ważną cechą jest bezpieczeństwo. Chociaż chcesz się ścigać, ważne jest, abyś miał dobre zabezpieczenia, abyś był w stanie wyjść bezpiecznie z każdej sytuacji. Sprawdź systemy bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, układ hamulcowy i systemy zapobiegające kolizji, aby mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach. Jeśli wybierzesz auto z powyższymi cechami, zapewnisz sobie najlepsze doświadczenie z jazdy.  

Sportowe samochody

0
Sportowe samochody zaliczają się do segmentu G. Tego typu pojazdy technicznie oraz stylistycznie nawiązują do samochodów wyścigowych. Natomiast można tymi pojazdami również poruszać się w normalnych warunkach, na ulicy.  Przykładem takiego pojazdu może być na przykład Porsche 981 Boxster. Jest to roadster, który występuje w wersji z dwoma drzwiami. Posiada on tylny napęd, występuje on ze skrzynią manualną oraz pół-automatyczną, w zależności od konkretnej konfiguracji. Pierwsza wersja tego modelu pojawiła się w Genewie przy okazji targów motoryzacyjnych, odbyło się to w roku 2012. Maksymalna prędkość tego pojazdu oscyluje na poziomie około 264 kilometrów na godzinę. Bez wątpienia model ten jest konkurencją dla pojazdu Mercedes-Benz R172. Model ten ukazał się po raz pierwszy w roku 2011 i jest on produkowany po dziś dzień. Ten dwuosobowy pojazd również ma tylny napęd. Posiada on w najlepszej wersji siedmio-biegową, automatyczną skrzynię biegów. Dostępny on był w poprzednich konfiguracjach również z sześcio-biegową skrzynią manualną. Waga tego modelu oscylowała na poziomie 1500 kilogramów. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, iż model ten uznawany jest za mało usterkowy, więc z tego powodu jest on również tak bardzo ceniony. Reasumując, sportowe samochody charakteryzują się bardzo dobrymi osiągami, dlatego od lat przyciągają one zainteresowanie fanów szybkiej jazdy. Bez wątpienia, mają one również ciekawy design, doskonale prezentują się one na targach motoryzacyjnych oraz pokazach.

Żywioł na czterech kółkach, czyli dlaczego uwielbiamy sportowe auta

0
Adrenalina we krwi, wiatr we włosach i poczucie bycia wyjątkowym. Te trzy elementy z pewnością towarzyszą większości właścicieli sportowych aut, gdy przemierzają długie kilometry na polskich i zagranicznych drogach. Czy to jedyne zalety płynące z posiadania szybkiego samochodu?

Oryginalność i wyjątkowy styl

Samochody sportowe wyróżniają się niepodrabialną stylistyką. Szczególne wrażenie robi nadwozie typu “coupe”, czyli dwubryłowa konstrukcja posiadająca opływowy kształt i nisko odpadającą linię dachu, która jest charakterystyczna dla sportowych aut. Odważna i niebanalna strona wizualna wyróżnia takie sportowe modele jak Maserati GranTurismo czy Ferrari 458. Sportowy model samochodu to także znany każdemu kabriolet, który jak żadne inne auto pozwala doświadczyć poczucia swobody i wolności podczas jazdy.

Mocne przyśpieszenie

Silniki, w jakie wyposaża się samochody sportowe, mają zapewnić największe możliwe przyśpieszenie w najkrótszym czasie. Osiągnięcie prędkości stu kilometrów na godzinę w niecałe pięć sekund to wyczyn, jakim mogą poszczycić się flagowe modele Mercedesa, BMW czy Lamborghini. Setki koni mechanicznych, które skrywają się pod maską sportowych aut wraz z napędem na tylne koła to gwarancja mocnego przyśpieszenia, którego poszukuje wielu nabywców.

Prestiż

Posiadanie sportowego, szybkiego auta jest marzeniem wielu młodych mężczyzn. Takie auto to dowód bycia zaradnym i energicznym facetem, który czerpie z życia pełnymi garściami. Poza tym, najnowsze modele samochodów sportowych kosztują co najmniej pół miliona złotych. Jest to wydatek, na który mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Sportowe auto to niewątpliwie oznaka prestiżu.

Szybkie samochody, czyli jak poprawić sobie humor za pomocą auta

0
Chcesz wzbudzić zazdrość i podziw wśród znajomych? A może zależy ci na tym, aby wpędzać w kompleksy najbardziej pewnych siebie kierowców na autostradzie? Osiągnięcie tego celu jest dość kosztowne, ale jednocześnie niezwykle efektowne. To, czy wybierzesz Porsche, Maserati, czy też klasycznego Mercedesa, zależy tylko od twojego gustu i zasobności portefela. Mowa tu oczywiście o sportowych samochodach.

Diabeł pod maską, czyli potężne silniki sportowych aut

Charakterystyczny pomruk silnika to cecha, którą posiadają niemal wszystkie szybkie samochody. Skąd się biorą te wszystkie odgłosy? To z pewnością zasługa kilkuset koni mechanicznych ukrytych pod maską oraz sportowego wydechu auta. Dzięki tuningowi wielu właścicieli całkiem przeciętnych maszyn może zafundować tego rodzaju odgłosy sobie i najbliższemu otoczeniu.

Skrzydlate auto, czyli spojler na nadwoziu

Odpowiednia stylistyka jest kluczowa, aby samochód robił wrażenie i przyciągał wzrok. Opływowe kształty, niskie progi i dodatki, które nadają maszynie sportowy charakter – szybkie samochody powinny być wyposażone w każdy z tych elementów. Bardzo często cały efekt wizualny jest osiągany dzięki spojlerowi znajdującemu się z przodu lub z tyłu auta. Takie skrzydło fabrycznie posiada na przykład Toyota MR2. Jeśli twój samochód nie został wyposażony w taki element, to oczywiście można go nieco udoskonalić. Pytanie tylko, czy na pewno będzie to dobrze wyglądać.

Żywiołowa kolorystyka

Kolorem, który najmocniej kojarzy się ze sportowym autem, jest mocna, wyrazista czerwień. Dlaczego jednak nie zdecydować się na intensywną żółć lub pomarańcz? Energiczny charakter auta warto podkreślić żywiołową kolorystyką lakieru.  

Sportowe auta, czyli wyjątkowa kategoria wśród pojazdów

0
Sportowe auta to wyjątkowy segment samochodów osobowych. Unikalny styl, potężny silnik, dbałość o najdrobniejszy szczegół i cena, która może przyprawić o zawrót głowy – taki skrótowy opis świetnie oddaje charakter tych aut. Czym dokładnie wyróżniają się sportowe auta?

Potężna jednostka napędowa

Po pierwsze, dzięki mocnej jednostce napędowej samochody sportowe rozpędzają się do 100 km/h w niecałe 5 sekund! Rekordzistom wystarczą jedynie 4 sekundy, aby osiągnąć “setkę” na liczniku. Przykładowe modele takich aut to BMW M6 Coupe, Jaguar F-Type i Mercedes AMG GT. Niewątpliwie są to liczby, które zrobią wrażenie na niejednym miłośniku szybkiej jazdy. Silnik każdego z tych aut posiada około 500 koni mechanicznych. Nie zapominajmy także o napędzie na tylne koła. Dla porządku trzeba wspomnieć także o cenie, która zdecydowanie przekracza pół miliona złotych.

Unikalny design

Stylistyka sportowych aut jest przemyślana w taki sposób, aby wyróżniać się, zachwycać i przyciągać wzrok wszystkich dookoła. Charakterystyczna linia nadwozia w połączeniu z wyrazistą kolorystyką i rykiem rozpędzonego silnika pozwala bez problemu osiągnąć taki efekt. Z tego powodu sportowe auta są tak chętnie wybierane przez osoby, które uwielbiają być w centrum uwagi i wyróżniać się z tłumu.

Dbałość o detale

Samochody sportowe wyróżnia nie tylko niepowtarzalna, opływowa linia nadwozia, ale także stylowe wnętrze. Najczęściej jest ono zaprojektowane w minimalistyczny, wręcz surowy sposób. Siedząc w środku sportowego auta, z pewnością docenimy tę funkcjonalność i prostotę.

Toyota AE86

0
Toyota Corolla AE86, zwana także z japońskiego Hachi-Roku (pol. osiem-sześć) jest jeżdżącą legendą motoryzacji, oraz jednym z samochodów, które przyczyniły się do powstania Driftu. Swoją sławę zawdzięcza nie tylko wielu sukcesom sportowym. Toyota była głównym bohaterem japońskiej kreskówki “Initial D”, dzięki czemu jej imię zostało spopularyzowane, przez media masowego przekazu.  Jak to, tylko 130 koni? Tak, AE86 posiadała 16-zaworowy silnik w układzie DOHC o pojemności 1.6, który generował “tylko” 130 koni mechanicznych. Warto dodać, że jednostka posiadała autorski system T-VIS, który oznaczał zmienną geometrię układu dolotowego. Jednakże, połączenie tej mocy z niską masą, wynoszącą zaledwie 940 kg w najpopularniejszym nadwoziu typu liftback, powodowało niesamowite właściwości jezdne. Samochód potrafił zarzucać tyłem na każdym zakręcie. Dodając do tego rozłożenie masy w stosunku 53:47, oraz 4 niezależne hamulce tarczowe, powodowało iż Corolla prowadziła się naprawdę pewnie. Przypisywanie jej początków Driftu nie jest tutaj przesadą. Pochodzący z Japonii “Król Driftu” Keiichi Tsuchiya, posiada na własność zmodyfikowaną Toyotę AE86, którą dokonywał licznych popisów na górskich zakrętach.  Sama Toyota pozostaje dziś wyłącznie marzeniem. Znalezienie jej w Polsce jest praktycznie niemożliwe. Jedynie w Japonii możemy dostać taką Corollę w stanie nadającym się do jazdy, lecz jej cena, która z każdym rokiem rośnie, na dzień dzisiejszy wynosi około 30 tysięcy złotych. Mimo wszystko warto pamiętać o tej wspaniałej legendzie motoryzacyjnej, która zapoczątkowała widowiskową dyscyplinę sportową, jaką jest Drift.