Sportowe samochody

Sportowe samochody zaliczają się do segmentu G. Tego typu pojazdy technicznie oraz stylistycznie nawiązują do samochodów wyścigowych. Natomiast można tymi pojazdami również poruszać się w normalnych warunkach, na ulicy. 

Przykładem takiego pojazdu może być na przykład Porsche 981 Boxster. Jest to roadster, który występuje w wersji z dwoma drzwiami. Posiada on tylny napęd, występuje on ze skrzynią manualną oraz pół-automatyczną, w zależności od konkretnej konfiguracji. Pierwsza wersja tego modelu pojawiła się w Genewie przy okazji targów motoryzacyjnych, odbyło się to w roku 2012. Maksymalna prędkość tego pojazdu oscyluje na poziomie około 264 kilometrów na godzinę. Bez wątpienia model ten jest konkurencją dla pojazdu Mercedes-Benz R172.

Model ten ukazał się po raz pierwszy w roku 2011 i jest on produkowany po dziś dzień. Ten dwuosobowy pojazd również ma tylny napęd. Posiada on w najlepszej wersji siedmio-biegową, automatyczną skrzynię biegów. Dostępny on był w poprzednich konfiguracjach również z sześcio-biegową skrzynią manualną. Waga tego modelu oscylowała na poziomie 1500 kilogramów. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, iż model ten uznawany jest za mało usterkowy, więc z tego powodu jest on również tak bardzo ceniony. Reasumując, sportowe samochody charakteryzują się bardzo dobrymi osiągami, dlatego od lat przyciągają one zainteresowanie fanów szybkiej jazdy. Bez wątpienia, mają one również ciekawy design, doskonale prezentują się one na targach motoryzacyjnych oraz pokazach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne