Strona głównaSportowe autaSzybkie samochody, czyli jak poprawić sobie humor za pomocą auta

Szybkie samochody, czyli jak poprawić sobie humor za pomocą auta

Chcesz wzbudzić zazdrość i podziw wśród znajomych? A może zależy ci na tym, aby wpędzać w kompleksy najbardziej pewnych siebie kierowców na autostradzie? Osiągnięcie tego celu jest dość kosztowne, ale jednocześnie niezwykle efektowne. To, czy wybierzesz Porsche, Maserati, czy też klasycznego Mercedesa, zależy tylko od twojego gustu i zasobności portefela. Mowa tu oczywiście o sportowych samochodach.

Diabeł pod maską, czyli potężne silniki sportowych aut

Charakterystyczny pomruk silnika to cecha, którą posiadają niemal wszystkie szybkie samochody. Skąd się biorą te wszystkie odgłosy? To z pewnością zasługa kilkuset koni mechanicznych ukrytych pod maską oraz sportowego wydechu auta. Dzięki tuningowi wielu właścicieli całkiem przeciętnych maszyn może zafundować tego rodzaju odgłosy sobie i najbliższemu otoczeniu.

Skrzydlate auto, czyli spojler na nadwoziu

Odpowiednia stylistyka jest kluczowa, aby samochód robił wrażenie i przyciągał wzrok. Opływowe kształty, niskie progi i dodatki, które nadają maszynie sportowy charakter – szybkie samochody powinny być wyposażone w każdy z tych elementów. Bardzo często cały efekt wizualny jest osiągany dzięki spojlerowi znajdującemu się z przodu lub z tyłu auta. Takie skrzydło fabrycznie posiada na przykład Toyota MR2. Jeśli twój samochód nie został wyposażony w taki element, to oczywiście można go nieco udoskonalić. Pytanie tylko, czy na pewno będzie to dobrze wyglądać.

Żywiołowa kolorystyka

Kolorem, który najmocniej kojarzy się ze sportowym autem, jest mocna, wyrazista czerwień. Dlaczego jednak nie zdecydować się na intensywną żółć lub pomarańcz? Energiczny charakter auta warto podkreślić żywiołową kolorystyką lakieru.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne